V akom veku prestávajú byť ľudia sexuálne aktívni?

Z telesného hľadiska si väčšina z nás spája starnutie s vráskami, problémami s kĺbmi či poklesom sexuálnej výkonnosti. Aj keď v spoločnosti panuje presvedčenie, že sexuálna aktivita s vekom klesá, presné spojenie medzi vekom a sexuálnou aktivitou nie je až také dôležité. Dobrou správou je, že so správnymi návykmi je možné udržať si silný sexuálny apetít a dobrý sexuálny výkon až do vysokého veku, bez ohľadu na to, či ste muž alebo žena.

Kedy sa teda sexuálna výkonnosť rieši v spojitosti najmä s mužským výkonom?

 

Keď muži začnú mať obavy

Mužský sexuálny apetít a fyzické zdravie sa môžu veľmi líšiť od človeka k človeku. Neexistuje žiadny konkrétny vek, v ktorom sa väčšina mužov vzdá sexu a neexistuje ani jediná správna odpoveď na otázku: „Kedy muži prestanú mať erekciu?“ 

Nedávny výskum University of Chicago však publikoval zaujímavé výsledky, ktoré odhaľujú, že priemerná dĺžka sexuálneho života – veku, v ktorom muži prestanú pravidelne vykonávať sexuálnu aktivitu, je v rozpätí od 75 až do 85 rokov a závisí predovšetkým od toho, akí zdraví sa cítia. Z výskumu teda vyplýva, že viac ako vek ovplyvňuje sexuálne túžby celkový zdravotný stav. Aj to je dobrým dôvodom začať so starostlivosťou o svoje zdravie hneď teraz. V budúcnosti sa vám to môže vrátiť v podobe šťastného a naplneného sexuálneho života.

Vek a sexuálna túžba – čo na to hovorí veda?

Sexuálny apetít má tendenciu klesať s pribúdajúcim vekom u mužov i žien, čo je čiastočne spôsobené prirodzenými zmenami v produkcii hormónov. K tým dochádza v procese starnutia, čo zasa neznamená, že strata sexuálnej túžby je výhradne problémom starnúcej populácie. Podľa výsledkov prezentovaných v roku 2020 Americkou urologickou asociáciou Virtual Experience väčšina mužov začne produkovať menej testosterónu už po 30. roku života. Hladina testosterónu každým rokom klesá približne o jedno percento a predstavuje tak reálnu hrozbu straty sexuálnej túžby už v mladom veku.

Ako udržať kvalitný sexuálny život vo vyššom veku?

Sex je silným emocionálnym zážitkom a skvelým nástrojom na ochranu a zlepšenie fyzického i psychického zdravia, pričom potreba intimity je nestarnúca. Zároveň je vedecky dokázané, že bez ohľadu na pohlavie, si môžete užívať sex tak dlho, ako budete chcieť. Či už sa snažíte reštartovať alebo zlepšiť svoj sexuálny život, je dôležité byť vždy pripravený a skúšať nové veci.

Kotvičník na testosterón, Maca na libido

Na zvýšenie sexuálného apetítu je najlepšou voľbou uprednostniť prírodné alternatívy,ktoré sú bez rizík, ľahko dostupné, diskrétne a majú omnoho menej vedľajších účinkov ako lieky na predpis. 

Výťažky z Kotvičníka zemného, koreňa Macy peruánskej, Ženšenu alebo vzácneho Ginka sú ideálnou kombináciou na naštartovanie zdravého sexuálneho života. Práve v tejto zostave tvoria silné afrodiziakálne spojenie, ktoré účinne zvyšuje hladinu testosterónu, bojuje proti strate libida, zlepšuje sexuálny apetít a harmonizuje sexuálne funkcie. Komplexne telu dodá energiu a prinavráti chuť žiť. Najmä sexuálne!

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz